DAC z czterema przetwornikami PCM63
Po osłuchaniu się z filtrami (opisanymi w zakładce DAC PCM63) przyszła kolej na modernizację mojego CD z mechanizmem CDPro2. Wymiary wewnątrz obudowy określiły maksymalną wielkość daca. Obecnie siedzi tam AD1865 i tak mi się podoba, że postanowiłem wykonać dla niego nowszą i lepszą podstawę. To był odpowiedni moment na poważną zmianę analogówki poprzez jej uproszczenie, dodanie dcservo oraz skrócenie ścieżki sygnałowej. Poszło nieźle ponieważ został jeden Mosfet pracujący w klasie A z prądem ok. 15mA.
Ten dac gra i niebawem wskoczy do obudowy. Do kompletu potrzebuje on małej płytki z obwodami wejściowymi, a jej zapasy (czyli prototypowe 10 sztuk) dawno się rozeszły i w efekcie nie mam co wstawić do CD. Ale nic to czas wykonać dodruk tejże płytki frontowej.
Nie na temat? A skądże no właśnie na temat.

Wykonując płytkę frontową nieco zmodyfikowałem koncepcję płyty dużej z dacem.

I w ten sposób zamiast wykonać nowszą do AD zaprojektowałem DACa dla leżących w szufladzie czterech sztuk PCM63. Czekały właśnie na taką okazję. I tak oto zamieszczam poniżej zdjęcia daca PCM63 x4.
Stopień analogowy czyli konwersja i/v , filtr antyaliasingowy oraz układ wyjściowy wraz zasilaczem pochodzą z w/w AD1865.

DAC posiada gniazdo dla kilku filtrów. Słuchałem na PMD100, SM5813, SM5842, SM5843, SM5847 oraz filtrem fpga z wsadem Olka.
Gniazda dla przetwornika to PCM63, ale jak pamiętacie posiadam przejściówki aby w to gniazdo zaaplikować AD1865 SMD lub PCM1704 i dac ten grał już z czterema AD1865 co dało 8 przetworników (ponieważ AD jest podwójny).
Prototyp jest bardzo udany. Gra aż miło.

W razie pytań napisz emaila.